יוגה למתחילים בחיפה- אורבן פלייס, המקום הנכון

כולנו רוצים להיות בכושר, בריאים ולהרגיש שלווה ורוגע. לאורך כל היום יש לנו משימות, מטלות, דאגות. אנחנו רצים ממקום למקום בזמן שאנחנו עושים ג'אגלינג באוויר בין ילדים, משפחה, עבודה והחלטות.  עבור רובנו להיכנס לכושר מתחבר עם אימונים חזקים דינמיים ואינטנסיביים. כאלה שמחייבים נעלי ספורט חדשות או מנוי בחדר כושר. כאשר אנחנו חושבים על רוגע ושלווה בדרך כלל המחשבות שלנו יצטלבו עם חופשה שקטה בתאילנד או באחד מחופי יוון.

 

yoga3

 אבל מה אם היה אפשר לשלב בין השניים? בין פעילות דינמית שתכניס אותנו לכושר ובין מרחב מרגיע שעושה טוב? זה בדיוק מה ששיעור יוגה טוב ומקצועי יכול להעניק.

 

יוגה היא שיטה עתיקה שנוצרה בשביל לתת לנו אימון גופני ושלווה נפשית.

ביוגה יש את המרכיב הפיזי, שמורכב מהתנוחות ורצפי התנועה. זה החלק של האימון שבונה כוח, גמישות ושיווי משקל. הדופק עולה בזמן הרצף והגוף מרוויח אימון יעיל שנכנס עמוק לשרירים ולמפרקים.

הרכיב המנטלי מושתת על תשומת הלב לנשימה. בין כל הרעש והמשימות, לחזור למקום בטוח ורגוע שקיים בתוכנו. בזמן התנועה לשים לב למחשבות ולרגשות שמתעוררים בנו. כי כמו בחיים הכל מציף אותנו כשאנחנו בתוך העשייה.

שוב ושוב לתרגל את ההזכרות ברוגע שנמצא מתחת להכל. מעניין לדעת שמשמעות המילה 'מיינדפולנס' הוא הזכרות. לכן, חלק משמעותי מהתרגול הוא ההזכרות שאפשר להניח לשאון המחשבות ולהתמקד במה שקורה כאן ועכשיו.

 

יוגה היא שיטה עתיקה שפותחה בהודו לפני יותר מ3,000 שנים. ממציאי היוגה היו ה'רישים הקדמונים'. משמעות המילה רישי – חכם. אלו היו אנשים משכילים שלמדו את כתבי החוכמה של ההינדואיזם, התבודדו וצפו בטבע להשראה. הם פיתחו את שיטת האימון במטרה לסייע לרווחה שלנו, Well Being.

משמעות המילה יוגה היא איחוד, היוגה היא חיבור וגם לשאת בעול. כי על מנת להתחבר לדבר מה יש משא מסוים שעלינו להסכים לשאת. כדי להרגיש מחוברים לגופנו עלינו להסכים לאמן אותו. כדי להתחבר לעצמנו עלינו להסכים להרגיש את מה שעולה. כמו שאמא לוקחת על עצמה לטפל בילד, כמו שכדי שהעציץ יצמח עלינו להשקות אותו. ביוגה אנחנו דואגים לגוף שלנו ולעצמנו.

 

תנוחות היוגה מבוססות על צפייה בטבע שסביבנו- החיות, הצמחים. זאת מתוך התפיסה שללמוד מהחוכמה של העולם שסובב אותנו ייתן לנו בריאות ושלווה. יש תנוחות מחיות הים, היבשה, האוויר, מצבי החיים השונים של האדם כמו עובר או לוחם. המטרה היא ליצור מגוון של תנועות בגוף ולהעשיר את התודעה שלנו.

 

תרגול היוגה מעניק לנו גוף גמיש, יציב וחזק. האימון בשיטה עתיקה נותן ידע קדום ומבוסס.

מרוץ החיים של כולנו רק נהיה יותר ויותר דינמי ואינטנסיבי. המדיה החברתית, הדרישות בעבודה וגם במשפחה רק עולות. מצפים שנתפקד ונגיב מהר יותר, יעיל יותר ושכל הזמן נשתפר. אנחנו כמו עכברים במירוץ שלא נגמר. תרגול יוגה מעניק לנו מרחב אחר. נותן לנו הצצה למצב תודעה בו הכל בסדר. הצצה לתחושה שאנחנו בבית בתוך הגוף שלנו.

 

סדנאות יוגה בחיפה

כשנחפש מורה ליוגה חשוב להקפיד שהוא מתרגל בעצמו באופן קבוע ורציף לפחות 7 שנים. מפני שכך נדע שהוא או היא מחויבים ליוגה, יש להם מספיק ניסיון וידע, היוגה עבורם היא דרך חיים ולא מקום עבודה. חשוב שהמורה שלנו ליוגה למד בביה"ס מוסמך, הכשרה מקיפה בת לפחות 300 שעות. חשוב גם שנדע באיזו שיטה המורה מלמד? שיש למורה שלנו דרך ברורה ושהוא או היא מסתמכים על מסורת וידע ולא מלקטים מכל הבא ליד.

 

ב'אורבן פלייס' צוות המאמנים והמורים מוסמכים, מנוסים וידעו להתאים לכם את אימון היוגה המדויק עבורכם. ביוגה התפיסה שלנו היא של מקצועיות, העמקה וירידה לפרטים. שיעורי היוגה מועברים בשיטת יוגה אמנותית- קאלה יוגה. שיטה שמאפשרת אימון מגוון, יצירתי ומשתנה. מקור השיטה בעיר אורוויל שבדרום הודו. שני הסתן היא מורה מוסמכת עם למעלה מ-20 שנות תרגול יוגה, שני גם מכשירה מורים בשיטה עם ביה"ס הבינ"ל ליוגה של yoga alliance professionals. נתראה בתרגול!

 

יוגה בחיפה- רחוב חורב 13, קומה עליונה (מעל בית קפה 'קפאין').